خانه / سبک زندگی / خانه داری / نکات ریز خانه داری-شماره15

نکات ریز خانه داری-شماره15

راه جلوگیري از وارد شدن آب به داخل کابینت:

اگر می بینید که بین سنگ کابینت شما و صفحه ي ظرفشویی به اندازه ي حتی چند میلیمتر فاصله است و از آب چکان بالایی آب روي سنگها می ریزد از همین درز کوچک آب به داخل کابینت شما می رود و باعث زنگ زدگی کابینت می شود،

می توانید از این راه استفاده کنید: براي این کار از پلاستیکهاي مخصوص کابینت استفاده کنید با این تفاوت که چند سانتی متر بلندتر بگیرید تا به اندازه ي 3-2 سانتیمتر داخل ظرفشویی قرار بگیرد با این روش آب روي سطح کابینت به طرف ظرفشویی سرازیر شده و به داخل کابینت نفوذ نمی کند.

پنجره هائی که راحت باز نمی شوند:

اگر پنجره ي شما سفت شد و براحتی نمی توانید آنرا باز کنید هیچگاه چکش بطور مستقیم به پنجره نزنید، بلکه ابتدا یک تکه تخته روي پنجره قرار داده و حالا چکش را روي تخته بزنید، با اینکار هم به پنجره ي شما آسیبی نمی رسد و هم اینکه رنگ پنجره از بین نمی رود و در براحتی باز می شود.

براي جلوگیري از پاك شدن نوشته هاي بر چسب روي شیشه:

بر روي نوشته هاي برچسب لاك کمرنگ بکشید. چون لاك در آب غیر محلول است و بخاطر همین در آب حل نمی شود و نوشته ها پاك نمی شود.

بر طرف کردن ترکهاي سقف و دیوار:

اگر دیوار خانه شما ترك خورده می توانید، براي از بین بردن ترك دیوار و یا سقف از روش زیر کمک بگیرید. مقداري چسب مایع برداشته و با جوش شیرین مخلوط کنید، تا بصورت یک خمیر در آید سپس این خمیر را با انگشت لاي درز دیوار و یا سقف بکشید. اگر دیوار شما رنگ آمیزي شده است مقداري از رنگ خوراکی مطابق با رنگ اتاق با آن مخلوط کرده و بر روي ترکها بمالید، با این کار از هزینه ي زیاد هم جلوگیري خواهید کرد.

جاي تابلو روي دیوار:

همانطور که می دانید وقتی تابلویی بر روي دیوار نصب می کنید، بعد از مدتی جاي تابلو بر روي دیوار باقی می ماند. به دلیل اینکه تابلو به دیوار چسبیده است و مانع ورود گرد و غبار می شود. در نتیجه قسمت زیر تابلو تمیزتر باقی می ماند و دیوار به اصطلاح دورنگ می شود. براي رفع این مشکل می توانید چهار طرف تابلو چوب پنبه به طور مساوي بچسبانید تا جریان هوا پشت تابلو وجود داشته باشد مشکل شما حل خواهد شد.

زدن میخ به دیوارهایی که کاغذ دیواري دارند:

اگر خواستید میخ به هر منظور به دیوار بکوبید به این صورت عمل کنید که با نوك تیغ یا هر وسیله ي نوك تیز دیگري یک سه گوش ببرید، بطوري که رأس آن به طرف پایین باشد، به این شکل(مثلث برگردان) سپس مثلث را به سمت بالا تا زده و در آن قسمت میخ بکوبید. و اگر زمانی خواستید میخ را از دیوار در آورید سه گوش را در جاي خود برگردانید.

کاغذ دیواري غیرقابل شستشو:

در نظر داشته باشید که از این نوع کاغذها براي آشپزخانه هرگز استفاده نکنید. اگر این نوع کاغذ دیواریها کثیف شد با یک حوله خشک، گردگیري کنید و اگر به دلیلی، کمی چرب شده بود از یک حوله ي مرطوب آغشته به مایع ظرفشویی استفاده کنید و بعد از پاك کردن محل مورد نظر به سرعت با حوله ي خشک آن قسمت را خشک کنید، مواظب باشید هرگز خیس نشود و در ضمن از مواد قلیایی و اسیدي حتی اگر رقیق هم باشند استفاده نکنید.

کاغذ دیواري قابل شستشو:

براي شستن این نوع کاغذها از آب، استفاده نکنید. بلکه حوله اي را خیس کرده آب آن را گرفته و همراه با کمی مایع ظرفشویی دیوارها را تمیز کرده و سپس با حوله ي خشک آن را خشک کنید.

جلوگیري از ترکیدن حوض:

در زمستان حوض را پر از آب کنید، سپس یک دسته شاخه ي درخت را که بسته اید، داخل آب حوض بیندازید با اینکار حوض شما هرگز نمی ترکد.

اگر لولاي در صدا می دهد:

مغز مدادهاي غیر قابل استفاده می تواند، در رفع مشکل شما مؤثر باشد. به این صورت که اگر لوله ها صداي ناهنجاري ایجاد کرد می توانید، مغز مداد را نرم کنید و آن را با چند قطره روغن زیتون مخلوط کنید. این مخلوط را به لوله ها بزنید تا از سر و صداي آنها آسوده شوید.

جلوگیري از صداي نابهنجار در:

اگر درهاي فلزي و یا آلومینیومی شما صداهاي آزار دهنده می دهند می توانید براي از بین بردن صداي آن از روغن چرخ استفاده کنید، به اینصورت که به لولاهاي در، کمی روغن چرخ بزنید متوجه می شوید که دیگر صدا نمی دهد.

آموزش خیاطی خانم سلحشور

درباره ی صبا جون

صبا جون
فوق لیسانس شیمی آلی هستم. به تدریس پاره وقت در دانشگاه مشغولم. زیبایی و هنر را دوست دارم. به شعر و ادبیات علاقه دارم. برای دوستداران زیبایی می نویسم... با کانال تلگرام صباجون همراه باشید. مجله اینترنتی بانوان ایرانی

همچنین ببینید

چه مدت می توان غذا را در فریزر نگه داشت؟

فریزر وسیله ای بسیار مفید برای هر آشپز و آشپزخانه ایست. چه مواد غذایی برای …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.