خانه / سبک زندگی / خانه داری / نکات ریز خانه داری-شماره10

نکات ریز خانه داری-شماره10

توضیحی در مورد یخچال

Cleaning-Refrigerator-sabajoon.com

* اگر به علت مسافرت و یا هر دلیل یخچال را به مدت طولانی خاموش می کنید حتماً یخچال را کاملاً تمیز کنید و درب آن را باز بگذارید. در غیر اینصورت یخچال بوي بسیار بدي میگیرد،که برطرف کردن بوي بد آن هم مشکل است،اگر مدتی طولانی درب یخچال بسته بوده و بوي بدي گرفته است. قند سوخته را درون یخچال قرار داده و درب آن را ببندید تا بوي بد آن گرفته شود.

* هرگز روي تورهاي درون یخچال پوشش پلاستیکی قرار ندهید، تا جریان هوا به راحتی در همه جاي یخچال وجود داشته باشد. براي تمیز کردن یخچال ابتدا تمام محتویات یخچال را از آن خارج کنید. برفکها را آب کنید. سپس با آب نیم گرم و کمی صابون همه جاي یخچال را تمیز کنید. و با محلول آب و جوش شیرین بو زدایی کنید و با حوله یخچال را کاملاً خشک کنید و مواد را به یخچال انتقال دهید.

* براي اینکه یخچال شما بو نگیرد تمام میوه ها و سبزیجات را در پلاستیک و یا ظرف دربسته قرار دهید. و براي بوزدایی یخچال می توانید از یک تکه ذغال استفاده کنید و یا کمی خردل را درون ظرف کوچکی بگذارید و درون یخچال قرار دهید.

* مغز بادام، مغز گردو، آرد گندم، آرد برنج و پودر نارگیل را حتماً درون یخچال نگهداري کنید.

نوار دور درب یخچال سالم است یا نه:

براي اینکه متوجه شوید که درب یخچال شما محکم بسته شده یا خیر از یک کاغذ روزنامه استفاده کنید، به اینصورت که کاغذ روزنامه را بین یخچال و درب آن قرار دهید و درب یخچال را ببندید، و روزنامه را بکشید اگر براحتی روزنامه از درب یخچال جدا شد، معلوم میشود که نوار دور درب یخچال اشکال دارد و باید آنها را عوض کرد واگر براحتی جدا نشد نوارها سالم است.

جلوگیري از بو گرفتن یخچال:

تمام موادغذایی را که می خواهید داخل یخچال قرار دهید داخل پلاستیک فریزر بگذارید تا بوي مواد غذایی داخل یخچال پخش نشود.

از بین بردن بو داخل یخچال:

تکه اي ذعال داخل یخچال قرار دهید البته هرچند وقت یکبار ذغال را باید عوض کرد.

چند نکته در مورد آب کردن برفکهاي یخچال:

براي تمیز کردن برفکهاي یخچال از دو روش می توانید استفاده کنید:

1- پنکه را روي صندلی قرار داده و سر آن را به طرف جایخی قرار دهید و آن را روشن کنید، با اینکار برفکهاي یخچال آب می شود. (فصل تابستان).

2- می توانید از آب جوش استفاده کنید، ظرف را پر از آب جوش کرده و داخل جایخی قرار دهید و در یخچال را ببندید، با این کار بعلت سرد و گرم شدن محیط برفکها کاملاً آب می شود (فصل زمستان). براي تمیز کردن داخل یخچال می توانید از مخلوط جوش شیرین و آب استفاده کنید.

یخ شفاف و بلوري:

براي اینکه یخ شما شفاف و بلوري شود. از آب جوشیده ي سرد شده استفاده کنید خواهید دید که یخ شفاف و بلوري بدست آورده اید.

زود یخ بستن آب:

براي اینکه آب زودتر یخ ببندد بهتر است که تمام یخهاي جا یخی را در آورید. بجز یکی از آنها زیرا بصورت پیوند عمل می کند مانند یک قاشق ماست درون شیر که باعث می شود شیر به ماست تبدیل شود همان تکه یخ باعث می شود تمام قسمت هاي قالب جایخی زودتر یخ ببندد.

همچنین ببینید:

sofre-arayi-atige.ir

آموزش خیاطی خانم سلحشور

درباره ی صبا جون

صبا جون
فوق لیسانس شیمی آلی هستم. به تدریس پاره وقت در دانشگاه مشغولم. زیبایی و هنر را دوست دارم. به شعر و ادبیات علاقه دارم. برای دوستداران زیبایی می نویسم... با کانال تلگرام صباجون همراه باشید. مجله اینترنتی بانوان ایرانی

همچنین ببینید

چه مدت می توان غذا را در فریزر نگه داشت؟

فریزر وسیله ای بسیار مفید برای هر آشپز و آشپزخانه ایست. چه مواد غذایی برای …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.